Замовники, які не жили у двоповерхових будинках, часто не знають що обирати, одно або двоповерховий будинок. Тому необхідно знати всі переваги одноповерхового будинку перед двоповерховим, щоби уникнути сумнівів з вибором. Для того, щоб не проґавити з виду важливі нюанси, ми детально роздивимось всі плюси і мінуси
🔸Основною перевагою будинку в один поверх являється КОМФОРТ. Його приміщення розташовуються в одній площині, що дозволяє уникнути походів з поверху на поверх. Це особливо важливо для сімей, що мають дітей та літніх родичів. У двоповерховому будинку, варто передбачити одну спальню для них на першому поверсі.
🔸Планування двоповерхового будинку таке, що основний час сім'я проводить на першому поверсі, а підіймається догори лише на ніч.
⠀
🔸Ще одним плюсом одноповерхового будинку є простота конструкції будівництво якої набагато легше, а також простіший монтаж інженерних систем і експлуатація будинку та його ремонт.
🔸У літній час кімнати не так сильно нагріваються у тіні дерев, а зимою менше продуваються, зберігаючи тепло, перетворюючі одноповерховий будинок у сучасну ергономічну споруду.
🔸Одноповерховий котедж може бути побудований у абсолютно будь-якому стилістичному виконанні. Класичний англійський особняк, скандинавський мінімалізм, етнічні українські елементи у екстер'ерах котеджу, елегантне швейцарське шалє і кидаючий виклик хай-тек з панорамним склінням – все залежить тільки від уподобань майбутніх власників.
-За однакової загальної площі будівництво двоповерхового будинку обійдеться дешевше, ніж зведення одноповерхового, адже спорудження покрівлі та фундаменту у другому випадку через великі розміри вимагатиме серйозних витрат. ⠀
- Планування одноповерхового будинку, площею понад 200 м2, буде менш комфортним і стане складніше у виконанні. Через створення кількох коридорів загальна ідея будинку та зв'язок приміщень губляться.⠀- Додаткових витрат вимагатиме велика ділянка необхідна для такого будинку, особливо якщо розглядаються проекти одноповерхових будинків з гаражем.
-Також слід врахувати, що розширення площі одноповерхового будинку неможливе. Єдиним варіантом є переобладнання горища на мансарду, але тільки за умови, що це дозволяє зробити вже існуюча кроквяна конструкція.⠀- Зимове опалення одноповерхового будинку обійдеться дорожче, оскільки теплом марно опалюється горище. У разі двоповерхового або мансардного будинку прогрітий повітрям першого поверху нагріває підлогу мансарди. Це дає змогу зменшити витрати на опалення верхніх приміщень.⠀Ми радимо не відмовлятися від мрії мати одноповерховий будинок із міркувань економії. Варто один раз заплатити чим багато років жити в некомфортному будинку.